Společnost AUTO-PERA® se od svého vzniku v roce 1994 specializovala na prodej listových per a pružin od výrobce HŽ a.s. Prostějov jako autorizovaný prodejce. V současnosti je firma AUTO-PERA s.r.o. výrobcem, zaměřuje se na listová pera, jak trapézová pera, tak parabolická pera, s nejrozsáhlejším a nejkompletnějším sortimentem listových per na všechny vozy zahraniční i tuzemské výroby. Listová pera nabízíme včetně jednotlivých listů per a jejich součástí.

Nabídka společnosti AUTO-PERA

Nabídka firmy AUTO-PERA je orientovaná převážně na nákladní vozy světových značek, mezi které patří MAN, MERCEDES-BENZ, DAF, VOLVO, SCANIA, RENAULT, IVECO a další. Díly na uvedené vozy naše společnosti vyrábí a dodává v kompletním sortimentu. Součástí našeho programu jsou rovněž listová pera a parabolická pera na návěsy a přívěsy značek BPW, SAF, ROR, GIGANT, TREILOR, PANAV, KÖGEL, FRÜHAUF, SMB a další.

Na dodávkové vozy a pick-upy PEUGEOT BOXER, FIAT DUCATO, CITROËN JUMPER, MERCEDES-BENZ SPRINTER a VITO, RENAULT TRAFIC a MASTER, IVECO DAILY, FORD, TOYOTA, SUZUKI, DAIHATSU, AUDI, VOLVO, VOLKSWAGEN, OPEL, NISSAN, MITSUBISHI, MAZDA, LAND ROVER, JEEP, KIA a další dodáváme doplňkové vzduchové pérování AIR SUSPENSION SYSTEMS irské firmy DRIVE RITE. Nabízené vzduchové pérování je osazeno měchy FIRESTONE včetně kompresorů s jednookruhovým či dvoukruhovým ovládáním, které zlepšuje jízdní vlastnosti těchto vozidel a umožňuje regulovat výšku vozidla při zatížení. Systém je stavebnicového typu, montáž je tedy proveditelná v jakémkoli servise v minimálním čase, v závislosti na typu vozu.

Praktickou službu nabízíme i majitelům starších vozidel a auto veteránů AERO, TATRA, ŠKODA a dalších výrobců včetně zahraničních. Těm zajišťujeme opravy, případně výrobu nových listových per, včetně zesílení přímo na míru na jejich vozidla. Tyto služby zajišťujeme dle dohody s opravou a montáží přímo na vozidle.

Od roku 2007 zajišťujeme výrobu vinutých pružin o průměru drátu 10 – 45 mm pro průmyslové využití. Pružiny zhotovíme dle vzoru nebo technického výkresu.

Společnost AUTO-PERA sídlí v Moravskoslezském kraji, v Karviné, nedaleko Ostravy, Frýdku-Místku a Třince.

Na listová pera jsme specialisté, proto nás v případě jakéhokoli dotazu neváhejte kontaktovat.